Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kryetari i AGK-së: Bashkë me 30 gazetarë kemi ngecur brenda një lokali në Zveçan

Kryetari i AGK-së Xhemajl Rexha i cili po raporton nga porotesta në Zveçan ka njoftuar se bashkë edhe me 30 gazetarë tjerë, shqiptarë e serbë kanë ngecur brenda një lokali në afërsi të komunës.

Ai ka bërë të ditur se serbë të maskuar po hedhin bomba me benzinë tërë kohën drejt trupave të NATO-s që janë vendosur në afërsi të tyre,

“Me rreth 30 gazetarë, shqiptarë dhe serbë jemi ngecur në një kafe afër ndërtesës së komunës. Serbët e maskuar po hedhin bomba me benzinë ​​drejt forcave të NATO-s gjatë gjithë kohës.”, ka shkruar kryetari Rexha.

Në Zveçan po vazhdon edhe më tutje përleshja e protestuesve me KFOR-in.


Related posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës