Lajme

SHBA ka prani të konsiderueshme ushtarake në rajon dhe është zotuar se do të mbrojë Izraelin

Para se Irani të lëshonte dhjetëra dronë drejt Izraelit, Presidenti Joe Biden të premten e bëri të qartë se SHBA do të ndihmonte në mbrojtjen e aleatit të saj. “Ne jemi të përkushtuar ndaj mbrojtjes së Izraelit”, tha ai nga Shtëpia e Bardhë. “Ne do të mbështesim Izraelin. Ne do të ndihmojmë në mbrojtjen e Izraelit dhe Irani nuk do të ketë sukses.” SHBA ka forca në…
Read more
Lajme

Nisi sulmin ndaj Izraelit, por cilat janë aftësitë raketore të Iranit? Nga ato balistike hipersonike te ato bërthamore, ja çfarë disponon Teherani

Që nga sulmi ndaj ambasadës së tij në Siri javën e kaluar, Irani ka kërcënuar se do të sulmojë Izraelin dhe një gjë e tillë ndodhi mbrëmjen e sotme (13 prill). Më herët sot, komandot iraniane kapën një anije mallrash të lidhur me Izraelin me 25 anëtarë të ekuipazhit në bord. Në orët më pas, Izraeli ka vënë të gjitha forcat e tij në “gadishmëri të plotë”, ka…
Read more
Lajme

Jordania shpall gjendjen e jashtëzakonshme pasi Irani nis sulmin ndaj Izraelit, zyrtari i sigurisë amerikane: Dronet mund të mbërrijnë brenda disa orëve

Sulmi i Iranit “mund të shpaloset brenda disa orëve”, thotë zyrtari i sigurisë amerikane. Sipas zëdhënëses së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson, Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit që “ka gjasa të shpaloset brenda disa orësh”. “Presidenti Biden po përditësohet rregullisht mbi situatën nga ekipi i tij i sigurisë kombëtare dhe do të takohet me ta…
Read more
Lajme

Pamjet nga sulmi i Iranit ndaj Izrealit

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit duke përdorur dhjetëra dronë. Në pamjet e publikuara nga një profil në llogarinë “X”, të quajtur “Iran Observer”, shihen sulmet iraniane ndaj Izraelit. CNN raportoi më herët për sulmin, duke cituar katër zyrtarë…
Lajme

“Je neveri!”- Rindizet debati mes Romeos dhe Liamit, aktori i humorit: Do mbash përgjegjësi! Nuk kërkohet falje duke thënë lepurush pervers

Debati mes Heidit, Liamit dhe Romeos në shtëpinë e Big Brother VIP 3, ka vijuar edhe sonte në prime, ku sërish nuk kanë arritur të sqarohen. Liami është ndjerë i fyer nga çifti të cilët për ditë të tëra i janë drejtuar duke i thënë ‘manjak’. Ai u shpreh se për situatat e të martës është përpjekur t’u kërkojë falje, por s’e kagjetur derën të hapur. Nga ana…
Read more