Lajme

​Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Musliu: Kujdes nga dezinformatat

      Eksperti i sigurisë, Agim Musliu ka dhënë disa rekomandime pas tensioneve të reja në Lindjen e Mesme, ku tanimë është konfirmuar se Irani ka nis sulmin me dron ndaj Izraelit. Musliu ka shkruar në Facebook se paniku nuk zgjidh asnjë problem. Ndërsa vëmendja duhet të jetë e përhershme. “Kujdes nga dezinformatat, si elementi më i rëndësishëm i luftës hibride”, ka…
Read more
Lajme

Izraeli thotë se Irani ka lëshuar edhe qindra raketa kryqëzore, në Tel Aviv mblidhet kabineti i luftës

Izraeli ka vlerësuar se Irani ka lëshuar më shumë se 100 dronë, sipas një zyrtari ushtarak izraelit. Sipas raporteve të mediave izraelite, Irani gjithashtu lëshoi raketa kryqëzore në Izrael, përveç dhjetëra dronëve, raporton CNN. Ndërkohë, një mbledhje e kabinetit të luftës po mblidhet tani në selinë e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit në bazën ushtarake Kirya në Tel Aviv…
Read more
Lajme

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e fundit, Izraeli, është duke u përgatitur për mundësinë e një sulmi të drejtpërdrejtë nga Irani. Sistemet tona të mbrojtjes janë të vendosura, ne jemi të përgatitur për çdo skenar, si në mbrojtje ashtu edhe në sulm. Shteti i Izraelit…
Read more
Lajme

Kryeministri Kurti bëri homazhe në përkujtim të masakrës në Llashticë të Gjilanit

      Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas homazheve në përkujtim të masakrës në Studenicë të Istogut, sot ka bërë homazhe edhe në Llashticë të Gjilanit. I shoqëruar nga zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni dhe deputetë të Kuvendit të Republikës së…
Read more